STCAA 2017

ELEMENTARY LEVEL

VOLLEYBALL GIRLS
2ND PLACE

Maria Katrina Angela L. Aquino
Maryell Denize Landicho

SWIMMING

Zsaren Mae L. Quitasol

4 X 100 Medley Relay – Silver Medalist
4 X 50 Medley Relay – Bronze Medalist

SECONDARY LEVEL

TABLE TENNIS

ANGELICA U. ETRATA -Silver Medalist

VOLLEYBALL GIRLS

3rd Place

Zey Mitzi Pacia
Janeth H. Tulang
Dea Pauline Villamor

TENNIS

Mary Rose D. Arcayna – Silver Medalist

NAPSPHIL REGIONAL PRIVATE SCHOOLS SPORTS COMPETITIONS 2017

ELEMENTARY LEVEL

VOLLEYBALL GIRLS
1st Place

Maria Katrina Angela L. Aquino
Chloe Mae V. Landicho
Maryell Denize Landicho
Ashley B. Lanuzo

VOLLEYBALL BOYS
1st Place

Ryan Andrew P. Santiago
Ivanne Nicholas S. Zinampan
Bon Jamyr B. Garcia

SECONDARY LEVEL

TABLE TENNIS
Gold Medalists

Shanaya Naomi L. Paarman
Abigail Fabella
Rosette Segundo
John Michael VIllaluz

Silver Medalist
Jude Niko San Agustin
Angelica Entrata

VOLLEYBALL BOYS
1st Place

John Marck P. Bacsafra
Mark Sean Liwanag
Kyle Eusebio

VOLLEYBALL GIRLS
1st Place

Zey Mitzi Pacia
Janeth H. Tulang
Christine Angela A. Del Valle
Janina Aizel M. Tiongco

Rizal Private Schools Provincial Sports Competitions 2017

ELEMENTARY LEVEL

VOLLEYBALL GIRLS
1st Place

Maria Katrina Angela L. Aquino
Chloe Mae V. Landicho
Maryell Denize Landicho
Ashley Jayne B. Lanuzo

VOLLEYBALL GIRLS
1st Place

Ryan Andrew P. Santiago
Ivanne Nicholas S. Zinampan
Bon Jamyr B. Garcia

SECONDARY LEVEL

TABLE TENNIS
Gold Medalist

Shanaya Naomi L. Parman
Angelica U. Etrata
Rosette Segundo
Abigail Fabella
Jude Niko San Agustin

Silver Medalist

John Michael Villaruz

Coach: Mr. Emmanuel Gondraneos

VOLLEYBALL BOYS
3rd Place

Kenneth Charles DC. Taruc
Randy Jr. A. Dela Merced
Jerry Nicole C. San Juan
Lord Alfred Lawrence S. Sigue
Rhino Renz B. Esguerra
John Marck P. Bacsafra
Mark Sean Liwanag
Kyle Eusebio

Coach: Mr. Edgardo Dolores

VOLLEYBALL GIRLS
2nd Place

Zey Mitzi Pacia
Cleofe Lopez
Tazmira Joie M. Barcelona
Monique Z. Estrada
Janeth H. Tulang
Danica Janelle G. Dizon
Maria Sophia Cammayo
Christine Angela A. Del Valle
Janina Aizel M. Tiongco

Coach: Mr. Danilo Gonzaga

BASKETBALL BOYS
2nd Place

Krizztan Bolando
Wayne Richard M. Tumbali